Pytania i odpowiedzi. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Czy odbierają Państwo używane auta z Anglii i dostarczają do Polski tylko do wyznaczonych miast?
Odbieramy używane auta osobowe, ciężarowe oraz maszyny rolnicze i budowlane z każdego miejsca w Anglii i transportujemy je do Polski pod wskazany adres, niezależnie od miejscowości. Dostarczymy używane auta tam, gdzie sobie zażyczysz, po wcześniejszym ustaleniu miejsca, terminu oraz ceny.


Jakie dokumenty są wymagane do przewozu samochodów z Anglii do Polski i z Polski do Anglii?
Transportowane przez nas używane samochody osobowe i ciężarowe – tzw. angliki, powinny posiadać dowód zakupu (np. fakturę) oraz dowód rejestracyjny – V5C lub jego kopię. Tego typu dowód jest niezbędny do zarejestrowania auta w Polsce, sprowadzonego z Anglii. Do zarejestrowania „anglika” w Polsce wymagana jest pierwsza kartka z dowodu rejestracyjnego – V5C. Warto wiedzieć, że dowód rejestracyjny V5C nie jest potwierdzeniem posiadania samochodu.


Czy muszę być obecny przy załadunku auta transportowanego z Anglii do Polski?
Nie ma takiej potrzeby. W przypadku, gdy odbieramy „angliki” z prywatnych posesji (samochody wystawiane np. na aukcjach eBay czy Gumtree) konieczna jest tylko osoba, która przekaże nam kluczyki, dowód zakupu auta oraz dowód rejestracyjny V5C. Jeżeli odbiór używanego auta z Anglii następuje bezpośrednio z aukcji samochodowych (np. Copart czy Motorhog), ważne jest, aby kierowca przekazał nam informacje, dotyczące sprzedawanego „anglika” na aukcji:
• datę wydania i numer referencyjny log book’a w celu przeprowadzenia testu HPI,
• nr lot lub inne dane aukcyjne


Jak długo trwa transport używanych aut z Anglii do Polski?
Czas transportowania samochodów z Anglii do Polski i z Polski do Anglii uzależniony jest od długości trasy. Zazwyczaj przewóz aut z Anglii trwa od trzech do pięciu dni, a przy trasach najdłuższych – maksymalnie tydzień.


Czy samochód transportowany z Anglii do Polski musi być sprawny (powinien odpalać)?
Samochód nie musi być sprawny. Specjalizujemy się w przewozie aut z Anglii w różnym stanie technicznym. Najlepiej, gdy stan samochodu pozwala na wjazd po najazdach. W przypadku, gdy auto nie odpala, ale koła się obracają, istnieje możliwość wciągnięcia samochodu na lawetę specjalną wciągarką. Auta mocno rozbite, z uszkodzonymi kołami umieszczamy na lawetach przy pomocy wózków widłowych, w które wyposażone są wszystkie aukcje samochodowe w Anglii.


Czy mogę do auta transportowanego z Anglii do Polski lub z Polski do Anglii włożyć osobiste rzeczy, np. torbę, paczkę, rowerek dziecięcy, itp.?
Nie ma żadnego problemu. Prosimy jedynie o wcześniejszy kontakt, abyśmy mogli uzupełnić list przewozowy CRM o dodatkowe informacje.


Czy w przypadku zamówienia transportu jednocześnie kilku aut z Anglii mogę liczyć na zniżkę? Czy zniżki dotyczą również klientów, którzy zdecydują się na korzystanie z Państwa usług przewozowych regularnie?
Oczywiście, w przypadku zamówień dotyczących transportu większej liczby „anglików” jednorazowo oraz dla stałych klientów przewidzieliśmy atrakcyjne zniżki na przewóz aut z Anglii do Polski i z Polski do Anglii. Zapraszamy do zapoznania się z wykresami, które pokazują, w jaki sposób kształtują się ceny po rabatach – więcej informacji.


Czy sprowadzane przez Państwa używane auta z Anglii są ubezpieczone, a usługa transportowa zabezpieczona odpowiednią umową?
Tak, wszystkie sprowadzane przez nas używane auta z Anglii są ubezpieczone. Jako rzetelna firma transportowa posiadamy polisę ubezpieczeniową OCP (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika) w ruchu międzynarodowym i krajowym. Ponadto do każdego transportu używanych aut z Anglii wystawiamy list przewozowy CMR – dokument potwierdzający zawarcie umowy o przewóz, na podstawie którego odbywa się +t aut z Anglii do Polski czy z Polski do Anglii.


Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Przewóz aut ciężarowych z Wielkiej Brytanii
Posiadamy specjalistyczne pojazdy przystosowane do przewozu różnego rodzaju samochodów ciężarowych. Dostarczymy z terenu Wielkiej Brytanii w dowolne miejsce w Polsce używane:
• ciężarówki z zamkniętymi nadwoziami (chłodnie, furgony, plandeki, izotermy, itp.),
• ciężarówki z otwartymi nadwoziami (hakowce, platformy, wywrotki, do przewozu drewna czy zboża, itp.),
• ciężarówki specjalistyczne (betonomieszarki, śmieciarki, skrapiarki, do przewozu bydła czy drobiu, itp.),
a także ciężarówki-cysterny czy samochody niskotonażowe. W zależności od Twoich potrzeb, jesteśmy w stanie sprowadzić z Anglii nie tylko tanie używane auta ciężarowe, ale również części do ciężarówek znanych i cenionych światowych marek.

1
Średnia transportu tygodniowego
Menu